Glastron

Další od tohoto výrobce

Glastron vznikl jako jeden z prvních výrobců sklolaminátových lodí. Společnost byla založena v Texasu v roce 1956. Jejím zakladatelem byl Bob Hammond a jeho pravá ruka a mořský průkopník Bill Gaston.

Do roku 1970 bylo postaveno 100 000 kusů těchto plavidel. V roce 1972 vyrábí Glastron již 25 modelů lodí a jeho tržby rostou na neuvěřitelných 27,5 milionu dolarů. V této době se hovoří o nejvetším závodu na výrobu lodí pod jednou střechou na světě. V roce 1973 se loď Glastron objevuje v novém filmu James Bond 007 "Žít a nechat zemřít", kde vytvoří světový rekord pro nejdelší skok. Se související publicitou narůstá popularita značky. Kombinované modely rostou na 33.

V roce 1990 byla společnost prodána a její výroba byla přesunuta do Minnesoty. V současné době společnost Glastron vyrábí 22 modelů plavidel a prodává je prostřednictvím celosvětové sítě prodejců a distributorů. Od svého založení firma vyrobila a prodala téměř 500 000 lodí a je uznávaným leadrem ve svém okolí. Na celém světě je značka Glastron také velmi známá, jelikož si získala důvěru mnoha tisíc zákazníků.  

Více informací naleznete na oficiálních stránkách výrobce zde...