Glastron

Další od tohoto výrobce

Glastron vznikl jako jeden z prvních výrobců sklolaminátových lodí. Společnost byla založena v Texasu v roce 1956. Jejím zakladatelem byl Bob Hammond a jeho pravá ruka a mořský průkopník Bill Gaston.

Do roku 1970 bylo postaveno 100 000 kusů těchto plavidel. V roce 1972 vyrábí Glastron již 25 modelů lodí a jeho tržby rostou na neuvěřitelných 27,5 milionu dolarů. V této době se hovoří o nejvetším závodu na výrobu lodí pod jednou střechou na světě. V roce 1973 se loď Glastron objevuje v novém filmu James Bond 007 "Žít a nechat zemřít", kde vytvoří světový rekord pro nejdelší skok. Se související publicitou narůstá popularita značky. Kombinované modely rostou na 33.

V roce 1990 byla společnost prodána a její výroba byla přesunuta do Minnesoty. V současné době společnost Glastron vyrábí 22 modelů plavidel a prodává je prostřednictvím celosvětové sítě prodejců a distributorů. Od svého založení firma vyrobila a prodala téměř 500 000 lodí a je uznávaným leadrem ve svém okolí. Na celém světě je značka Glastron také velmi známá, jelikož si získala důvěru mnoha tisíc zákazníků.  

Více informací naleznete na oficiálních stránkách výrobce zde...

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde